torsdag

Älsklingen bjöd på lunch idag :)



Och sen passade vi på att titta i affärer. 
Och det här var nog första gången på läänge som jag inte hittade nånting åt mig själv. 
Alltså, det finns ju jätte fina kläder men jag tyckte ändå inget var värt å köpa. Inte just nu. 
Väntar tills efter fl istället. 

Mannen har dragit på jobbet nu och jag känner mig fett trött efter "promenaden" på stan (skulle vilja slumra till) men det går inte. Försöker få sonen att sova och miray tittar på tv. Måste dessutom fundera ut nån middag.. 
Tur älsklingen städade lägenheten innan han drog, det hade jag nog inte orkat nu hehe 

Btw, hade ordentliga förverkar i förrgår för första ggn denna grav. Höll på från 2 på eftermiddagen till 3 på natten. 
Konstant mensvärk och sammandragningar som gjorde något ont mitt i. Värst var det två på natten när jag vaknade av det. Det tryckte neråt enormt och gjorde ont i blygdbenet, ljumskarna. Plus knivstick. 
Men det la sig till slut, lyckades somna om. 
Hade lite sammandragningar tidigt imorse och ryggont/mensvärk, men även det har lagt sig. 
Magen känns större nu och ivägen. 

Man kan ju tydligen gå länge med förverkar innan det händer nåt, men samtidigt är det ju spännande nu :)



Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress: (publiceras ej)

URL/Bloggadress:

Kommentar:

Sevgili

Jag är en 26-årig tjej i norrland, som bloggar om livet som vuxen med en ung attityd! Är gift med en turkisk man så det blir en hel del resor, vilket jag älskar! Vi har även 2 barn ihop, och väntar just nu på tredje. Följ med i min vardag bland smink, skönhet, mode, humor, resor och familjeliv. Kommer även att släppa vloggar strax, jobbar just nu med "gravid - vecka för vecka"

RSS 2.0